Üretim Biçimimiz

ÜRETİM BİÇİMİMİZ

—İnsan ve ekolojik yaşam arasındaki en büyük bagın organik tarım ve hayvancılık oldugunu düşünüyoruz. İkiside zincirin halkaları gibi birbirlerine en organik biçimde baglıdır. Birisi olmadan öteki düşünülemez. Bu sebeple hem üretirken hemde tüketirken bu kaynakları son derece bilinçli tüketmek gerektiğine inanıyoruz.
Üretim için seçtiğimiz tarlaları şehir yaşam alanından oldukça uzakta rakım olarak yüksek çevre tarlalarda zehirli tarım yapılmayan genellikle göç ile köy nüfusunun oldukça azaldıgı yerlerden seçiyoruz. Böylece uzun zamandan beri ekilmeyen veya zehirli tarım ilacına maruz kalmamış topraklara ulaşıyoruz.
Yazlık ve kışlık ürünlerimizi yetiştirirken bulundugumuz yöreye özgü uzun yıllardan beri o yörede yetişmiş iklim su ve toprak açısından yetiştirilmesi en dogru ürünleri seçiyoruz.
Kullanmakta oldugumuz tohum fide fidan gibi girdilerimizi öncelikle kendi üretimlerimizden takip ettiğimiz fide ve tohumlarla yapıyoruz.Buda bize dogal çevrimi saglamakta ve genleriyle oynanmamış daha önce organik uygunsuzluga ugramamış lezzetler sunmakta.
Son yıllarda ülkemizdeki yerel tohumların korunması amacı ile Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü tarafından son derece başarılı bir şekilde yürütülen çalışmaları yakından takip etmekteyiz.

(Bkz: Enstitümüz) Bu proje kapsamında elimizdeki organik tohumları Enstitümüz Uzmanı sayın İbrahim Sönmez le (Bkz: Uz. Ziraat Müh. İbrahim SÖNMEZ) karşılıklı paylaşmaktayız. (Bkz: Organik ve Genetiği değiştirilmemiş Tohum bilgileri) (Organik Tohum Faturası)

Sezonuna göre tarlarımızda ekim öncesi hazırlıkları yine yöre halkıyla beraber yapıyoruz . Tarlalarımızın oldugu bölgelerde oluşturdugumuz bayan erkek çalışanlarımızla ekolojik dengeyi hiçbir şekilde riske bile atmadan en dogal haliyle işliyoruz.
Gerekli toprak ve su analizleri yapılan tarlalarımıza(Bkz:Toprak ve Su analizleri) sürekli organik gübre ve vitamin takviyesi yapmaktayız.Gübrelerimizin hepsini açık alanlarda yetiştrilen organik uygunsuzluga ugramamış hayvanlardan elde edilen gübrelerden seçiyoruz.Kullandığımız tüm organik toprak düzenleyicisi,vitamin ve zararlı mücadele yöntemlerini ülkemiz ve dünyadaki organik belgeli ürünlerden seçiyoruz. (Bkz: Organik Gübre ve Vitaminlerimiz)
Üretimimizin ve kontrol aşamamızın her safhasında denetleyici firmamız İMO (Bkz:İMO), Üniversitemiz Ziraat Fakültesi (Bkz:Üniversitemiz) ve İl Tarım Müdürlüğümüzden (Bkz:İl Tarım Müd.lüğümüz) destek almaktayız. Girdilerimizin ve üretimimizin her aşamasını izlenebilirlik ve takip açısından LOT (Bkz:İzlenebilirlik sistemi) numaraları ile kayıt altına almaktayız.
Yetişen ürünlerimizi hasad sezonlarına göre kendi ekiplerimizle toplanmakta ve tesislerimizde ambalajladıktan sonra sizlere sunmaktayız.

Organik gübre vitaminlerimiz
http://www.simbiyotek.com/Urunlerimiz.aspx
http://www.b5agubre.net/
http://www.organikgrup.com/urunler.html
http://www.bereketorganikgubre.com/nidomin-organik-1.html

İMO
http://www.imo.ch/index.php?seite=tk_index_tr

Üniversitemiz
http://www20.uludag.edu.tr/~bahce/

il tarm müdürlüğü 
http://www.bursatarim.gov.tr/